İnternet

BU MAKALEYİ PAYLAŞ

Hepsiburada Yurtdışından Alışveriş Deneyimi

Hepsiburada yurtdışından ürün satın alabilme deneyimini kullanıcılara açtı. B2C ortaklığıyla hepsiyurtdışından adını verdiği özellikle yurtdışından ürün satın alabiliyoruz. Bende hepsiyurtdışından kategorisinden ürün satın aldım sizlere deneyimimden bahsedeceğim.

Ürün Teslim Süresi

Hepsiburada, teslimat süresinin en geç 15 gün olduğunu tahaatüt ediyor. Ürünlerin sepete ekleme butonun altına bir açıklama balonu ile belirtmiş.

Peki ben kaç günde teslim aldım? 4 Ocak’ta verdiğim sipariş 16 Ocak’ta evime teslim edildi. Yani 12 günlük bir sürede teslim almış oldum. Ürün Çin’den B2C Direct kargosuyla Türkiye’ye geldi. Türkiye’ye geldikten sonra evime Yurtiçi kargo ile teslim edildi. Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra Yurtiçi kargo tarafından kargoya verildiğine dair sms geldi.

hepsiyurdışından

Gümrük Vergisi Ödemiyorsunuz

Aliexpress, Alibaba, Amazon gibi sitelerden alışveriş yaptığınızda gümrük vergisi ödüyorsunuz biliyorsunuz. Yeni yasayla birlikte limitler ve kurallarda sertleşti. Bunu Hepsiburada tarafından gümrük işlemleri adınıza yapılıyor. 50 TL üzerine de kargo ücreti ödenmemesi güzel.

Aldığım Ürün: Xiaomi Su Pombası

Aldığım ürün, Xiaomi’nin şarj edilebilir su pombası. Ürünün kutusu, ambalajı vs. ezilmeden sağlam bir şekilde teslim aldım. Ürün güzel ve kullanışlı, incelemesini yapacağım. Yapacağım ama ürünün Xiaomi markalı olmadığını öğrendim. Hiçbir şekilde Xiaomi marka ibaresi yok. Yorumlarda da satın alanlar yazmış. Bende Hepsiburada’ya da bildirdim ama ürün halen Xiaomi olarak satışta 🙂
* Size tavsiyem ürün satın alırken resimlerinde marka logolarına dikkat edin.

Aldığım Bir Diğer Ürün: Led Işıklı Spor Erkek Kol Saati

Arkadaşıma aldığım saat yine 12 günlük bir sürede teslim edildi. Ürün kırık geldi. Küçük bir kartona sarıldığı için olduğunu düşünüyorum. Teslim aldığım gün Hepsiburada’ya iadesini gerçekleştirdim. Para iadesi gerçekleştirdiler.

+1