İnstagram Fotoğraflarını Çekme

Bir instagram hesabınız var, birde web siteniz. İnstagramda da aktifsiniz. Ama web sitenize zaman ayıramıyorsunuz. Ziyaretçilerinize fotoğraflarınızla yaşadığınızı gösterebilirsiniz. Üstelik otomatik olarak… (Reklam içeriği gibi oldu biraz 🙂 )

Eski blogumdan kalma google indexleriyle bloguma “İnstagram Fotoğraflarını Çekme” diye aratarak gelen ziyaretçiler var. Onun için tekrardan paylaşayım dedim. İnstagram APİ’nin  Twitter ve Facebookta olduğu gibi Türkçe kaynak yok. Yabancı kaynaklarda biraz karışık gibi gözükse de uygulamaya geçince gayet kolay.

Kuruluma geçelim.

instagram_foto1

instagram_foto3

Demo

Kaynaklar:

Display Instagram Picture Stream Really Easy with jQuery and json

Display an Instagram feed on a website using jQuery

Teşekkürler. Mim’ine karşılık vermeye çalışacağım 🙂

Aslında beni çok yakından ilgilendiren bir konu lakin demoyu görebilseydim daha iyi olacaktı. Yada var da ben mi göremiyorum 🙁

Anlatım düzeni güzel fakat ben yapamadım, yardımcı olabilecek misiniz ?

  3 Ekim 2014 16:09

  Tabi hangi kısımda takıldınız?

   Tüm kısımları doğru yaptığımı düşünüyorum sonu olarak hiç bir şey çıkmıyor. Eğer müsait iseniz teamviewer’dan bakabilir misiniz ?

kişisel sitem için yararlı olacak bir yazı teşekkürler

Merhaba, öncelikle paylaşım için çok teşekkür ediyorum. bir sorunum var, instagram i döngüsünde 20 tane fotoğraf veriyor. bunu arttırmanın bir yolu varmıdır acaba? yani 20 fotoğraftan daha fazlasını içeri alabiliyor muyuz?

Teşekkür ederim
Sercan Kaval

  Rica ederim. Geç cevap için özür dilerim.
  Fotoğraflarınıza limit girmek için ise alanı yerine değeri girin.
  Konuya da ekledim bu arada.

Merhabalar sadece belli kullanıcı resimlerini mi alabiliyoruz yoksa tüm resimleri yada genel tüm kullanıcılara bakabiliyor muyuz gizli profil olmayan

  Tabi belirlenen kullanıcı adı. Amaç zaten kendi hesabınızdaki fotoğrafları çekip yayınlamak.

İyi günler hocam. bir siteye instagram resimlerini çekmeye çalışıyorum. ama google’daki bütün userid veren siteler çalışmıyor şuan. instagram sayfamın user idsini nasıl öğrenirim

Peki ….. kişisi sizin fotoğrafınızı çekti ne demek ben onu anlamıyorum asıl.

Video fotoğraflarıda geliyor. Sadece fotoğrafları çekme ihtimalimiz varmı ?

Hocam merhabalar,
Çok gariptir ki ben sürekli beyaz sayfa görüyorum.
İnternette başka örnekler var Codepen’de canlı canlı çalışıyor hatta kendi API keyimi yerleştirdiğimde bile sorunsuzca benim görsellerimi çekiyor ama ben aynı kodları bir PHP sayfasına koyup hosting’e attığımda sadece beyaz sayfa görüyorum ve cidden anlam veremiyorum.
Yardımcı olabilir misiniz ? lütfen.
🙂

Merhaba user id nerden bulabiliriz ?