Sublime Text Emmet (Zen Coding) Kurulumu

  • 0

Farklı bir şeyler arayan, yenilik görmek isteyen ben Notepad++’tan sonra editor olarak Sublime Text 3’ü kurdum. Notepad++ rahatlığında, güzel ve kullanılışlı bir editör. Sizinde denemeniz tavsiye edilir.

Neyse, Sublime Text 3’ü kurdum. Kurar kurmaz insanın gözü Zen Coding eklentisini arıyor. Notepad++ tan sonra biraz aradım açıkçası.

Kuruluma geçelim.

  • View > Show Console açıyoruz. (ctrl+`)
  • Aşağıda çıkan konsol kısmına https://sublime.wbond.net/installation adresindeki import urllib.request,os,hashlib; h = ile başlayan kısmı yapıştıralım ve enter tuşuna basalım. (Sublime Text 2 için tab menüden seçelim.)Ve 1-2 dakika bekleyelim. Aşağıdaki kısımdan yazıların değiştiğini göreceksiniz. Kurulumun bittiğini oradan anlayabilirsiniz.
  • Tools>Command Plate (Ctrl+Shift+P) kısmını açalım.  Gri arka planlı bir alan gelecek. Oradaki arama kısmına install package yazalım ve gelen sonuca tıklayalım. En alttaki gri arka planlı tablolu kısımdan kurulmasını bekleyelim.
  • Yine arama kısmından Tools>Command Plate kısmına Emmet yazalım. İlk seçeneğini enter tuşuyla kuralım. Yine en alttaki kısımdan kurulumu takip edelim.
  • Kurulum bu kadar. Tab tuşuyla fonksiyonu tanımlıyoruz. Örneğin html:xt yazıp Tab tuşuna bastığımızda html head kodları geliyor.
0

Teşekkürler yararlı bir makale 🙂 Ellerinize sağlıök 🙂

0

Faydalı bir yazı Teşekkürler.

0

2 Temmuz 2016 21:45

Paylaşım için teşekkürler.Sık sık bu sayfayı ziyaret ediyorum

0

çok tesekkurler

0

Ya ben mesaela ! veya html:xt yazıp tab a bastığımda 4 basamak ileri gidiyor

0

Teşekkürler, sorunsuz çalıştı

0

Teşekkür ederim oldu

0